האתר המקצועי בישראל לייעוץ, תכנון והזמנת חופשה או טיול בלונדון וסביבתה

העין של לונדון

לונדון איי  Londons Eye

הזמינו כרטיס ללונדון איי מראש, חיסכו את העמידה בתור העצום בכניסה לאטרקציה, קבלו את הכרטיס בדוא"ל, פשוט וקל, לרכישה של כרטיס כניסה ללונדון eye מראש באינטרנט עם איסנגו!

Book 4000+ Tours and Activities

שלא תטעו, למרות שמה המחוזי- Merlin Entertainments London Eye, העין של לונדון לא תזכיר בצורתה עין כלל, אלא דווקא גלגל אופניים ענקי המחובר לקרקע. שמה אם כן, ניתן לה בגלל היכולת לטפס למרום הרקיע ולהשקיף על העיר לונדון כולה. העין של לונדון היא אתר תצפית מרהיב, ומומלץ בחום לכל מבקר או מבקרת בכל גיל, ובכל זמן, ההנאה מובטחת. העין של לונדון היא בעצם גלגל ענק (ענק! ענק!) המתנשא לגובה אדיר של כ135 מטרים מעל פני הקרקע, מרוב שהוא גבוה, בעליו של הגלגל הם לא אחרת מחברת התעופה בריטיש אייוויז. העין של לונדון הינו הגלגל הענק הגדול ביותר בכל רחבי אירופה. כאשר הוקם בשנת 1999 אף נחשב לגלגל הענק הגדול ביותר בעולם, אך מיד אחריו צצו להם שניים גבוהים יותר, סיני וסינגפורי. כיום הסינגפורים מחזיקים בדגל של גלגל הענק הגבוה ביותר בעולם המתנשא לגובה 165 מטרים (אמאלה). כל זאת לא פוגם בפופולריותו של הגלגל הלונדוני! מידי שנה פוקדים את האתר יותר מכ3.5 מיליון תיירים והוא נחשב לאתר הבילוי הפופולרי ביותר בכל אנגליה. הגלגל שוכן לו בצידם המערבי של גני ג'ובלי- Jubilee Gardens, ובגדה הדרומית של נהר התמזה-Thames River, מצידו הצפוני של גשר ווסטמינסטר- Westminster Bridge, וממולו הפרלמנט והביג בן.

לונדון איי  Londons Eye
 
מכיל כ32 קפסולות מרווחות, מקורות, וממוזגות בצורת אליפסה, כשכל קפסולה כזאת שוקלת 10 טון, ומייצגת את אחד ממחוזותיה של לונדון. בכל קפסולה יכולים להיכנס כ25 איש, לנוע בחופשיות בתוכה או לשבת על מושבים חביבים ונוחים, ולהתרשם מהנוף עוצר הנשימה של לונדון על מרחביה ובניניה הצפופים.הגלגל לעולם לא עוצר! (טוב חוץ מלפעמים)- העליה לתאים תקרה בזמן שהגלגל נע באיטיות כמעט נסתרת, אל פחד! באם אתם סובלים ממוגבלות כלשהי, הגלגל יעצור ויחכה במיוחד בשבילכם עד שתשבו בנוחות ובביטחון בתאים. סיבוב מלא של העין של לונדון אורך כחצי שעה, בה תוכלו ממש לחוות כיצד מרגישה הציפור בתעופתה מעל העיר (חוץ מהעניין עם החלונות והמעקה והמזגן). העין של לונדון מכוסה כולה במנורות לד מרהיבות, ובלילה הגלגל זוהר ובולט מכל רחבי העיר, הנסיעה בלילה היא מחזה יחודי ושונה מאוד מביום, טיפוס אל השמיים השחורים והמסתוריים והצצה אל הזוהר המסנוור של לונדון.

מעט היסטוריה לא היסטורית כל כך
לונדון איי  Londons Eye היא פרי תכנונם ועיצובם של האדריכלים והמהנדסים David Marks, Julia Barfiel, Malcolm Cook, Mark Sparrowhawk,Steven Chilton, Frank Anatole ו- Nic Bailey בנייתו של הגלגל הייתה שיתוף פעולה של מספר מדינות באירופה, חומרי הגלם הגיעו ממדינות כגון צרפת, הולנד, איטליה, צכוסלובקיה ואנגליה עצמה, משקל המתכת בלבד עומד על כ1700 טונות! לא כולל התאים והכבלים. טקס הפתיחה הרשמית שהתבצע על ידי ראש הממשלה דאז טוני בלייר, התקיים ב31 לדצמבר 1999, אך בגלל בעיות תפעול שונות נפתח הגלגל לציבור רק ב9 למרץ שנת 2000. בשנתיים הראשונות לפעילותו הגיעו לחזות בפלא התמיר יותר מ8.5 מיליון איש, והגלגל שאמור היה לפעול רק חמש שנים, קיבל אישור קבע (והפך כמה אנגלים להיות עשירים מאד כיום). משנת 2005 משמש האתר איזור כינוס לחגיגות השנה האזרחית, מידי שנה נורים לאויר עשרות זיקוקים מרהיבים מגוף הגלגל עצמו. לבעלי האתר ישנן תוכניות לתלות את סמל הטבעות הצבעוני על הגלגל, לרגל אולמפיידת הקיץ של שנת 2012.אטרקצית ארבעת המימדים- בשנת 2009 נפתח לקהל חווית ה4D, סרט מרהיב המוקרן בקולנוע האתר וכלול בכרטיס הכניסה.

האדריכל ריצארד רוג'רס אמר על האתר "העין של לונדון עשתה לאנגליה מה שמגדל האייפל עשה לפריז, היא הפכה לסמל תרבותי, ואיפשרה לכלל הציבור לטפס לתצפית על העיר ללא קשר למעמדם או למצבם הכלכלי" (ממש חדות עין)

אז איך מגיעים? ומידע נוסף
ההגעה היא כמובן פשוטה ביותר, ברכבת התחתית של לונדון, התחנה הקרובה ביותר שמקושרת גם לרכבות מחוץ לעיר, היא תחנת ווטרלו-Waterloo, אך ניתן לרדת גם בתחנת ווסטמינסטר- Westminster וההליכה לשם נעימה וקצרה. כמו כן ישנה אופציה חביבה ביותר של שייט בנהר התמזה, שמאפשר הצצה אחרת על לונדון, הירידה בנמל ווטרלו מילניום. (לא תוכלו לפספס..) באוטובוס מופעל קו מיוחד הנקרא לונדון איי-London eye וכמו כן אפשר לקחת את הקוים 12, 53, 148, 159, 211, 453 ולרדת בתחנות Westminster Bridge או County Hall לפרטים נוספים היכנסו לאתר האינטרנט הרשמי של הלונדון איי ממש בלחיצה
כאן.

זקוקים לעזרה בנושא ביקורכם בלונדון, או באם יש לכם שאלות בנושא לונדון eye או שאתם זקוקים להמלצה על מלונות באיזור זה של לונדון? השאירו לנו פנייה בטופס הכחול המצורף וצוות השרות ישמח להעמיד את הידע וההמלצות שלנו עבורכם, השרות ללא תשלום.


ראו עוד מידע על אטרקציות בלונדון


לונדון איי London Eye

קיצור דרך :
מלונות מומלצים בלונדון  3 כוכבים מומלצים  מחירים בלונדון  רכבת תחתית  אטרקציות בלונדון