האתר המקצועי בישראל לייעוץ, תכנון והזמנת חופשה או טיול בלונדון וסביבתה

ארמון בקינגהאם Buckingham Palace

 

ארמון בקינגהאם הוא ארמון המלוכה הבריטי ומשמש כאחד מסמלי המונרכיה הבריטית. הוא נמצא בחלקה הדרומי של לונדון סמוך לפארק סינט גיימס, ומשמש כמשכנה הרשמי של משפחת המלוכה הבריטית ובראשה החל משנת 2023 עומד המלך צ'ארלס. הארמון מושך אליו עשרות אלפי תיירים בשנה, מאז נפתח לציבור בשנת 1993. המלכה אליזבת השנייה התגוררה בארמון בקינגהאם ויחד איתה התגורר גם בעלה הנסיך פיליפ עד מותה ב- 2022, כעת מתגורר בארמון המלך צ'ארלס ובת זוגו המלכה קאמילה. בארמון עובדים 450 משרתים, ומבקרים בו 50,000 מוזמנים מדי שנה ועשרות אלפי תיירים.

בית בקינגהאם נבנה במקורו בשנת 1703 עבור ג׳ון שפילד, הדוכס הראשון מבקינגהאם ונורמנבי, בשנת 1762 נרכש המבנה על ידי המלך ג'ורג השלישי שהרחיב והגדיל אותו. הארמון נפגע מהמתקפות האוויריות הגרמניות במלחמת העולם השנייה. משפחת המלוכה לא שהתה בארמון באותה עת.  רק 18 מתוך 600 חדרי הארמון פתוחים לקהל, ורק 100 מתוך 7,000 ציורי שמן מוצגים לראווה עבור המבקרים. 
במתחם ארמון בקינגהאם תוכלו לבקר בחדרי הארמון הרשמיים והחצי רשמים, ולחזות בגלריית המלך (עד 2023 זאת הייתה הגלריה של המלכה אליזבת) ואורוות המלך, כאשר כל אחת מאטרקציות אלו היא אתר בפני עצמו, ניתן לקנות כרטיס משולב.
אטרקציה נוספת המושכת את התיירים מכל העולם והיא ללא עלות הוא טקס החלפת המשמרות בכניסה של ארמון בקינגהאם . הביקור כולל גם בין השאר ביקור בגני הארמון ובחלק קטן מהחדרים שבו. בקומת הארמון הראשונה שזאת הקומה הרשמית, תוכלו לראות כמה חלקים מדהימים, כמו גני הארמון, החדרים הראשיים, חדרי האירוח המקושטים וחדרי הכתר. כבר בכניסה לארמון תוכלו לראות את אולם הכניסה המפואר ואת המדרגות עם המעקה המוזהב. בקצה תוכלו לראות את התקרה השקופה שמכניסה את האור לארמון. ליד תוכלו לראות את חדר המשמר ועמדת השומרים של הארמון, שהוא אחד החדרים היפים בארמון. אולי הנקודה החשובה של הסיור היא צפייה באולם הכס המלכותי. באולם זה תראו את כס המלכות של המלך צ'ארלס ותוכלו להיחשף לחדר האירוח הראשי של המלך .

 

טקסט חילוף המשמר המלכותי 
חילופי המשמר ליד ארמון בקינגהם היא אחת מהאטרקציות הידועות של לונדון והיא ללא תשלום. בתקופת הקיץ חילופי המשמר נערכים פעם ביום בעוד שמחוץ לעונה הם מתרחשים פעם ביומיים, הטקס מתקיים בדרך כלל, אם מזג האוויר מאפשר זאת, בשעה 11:00 בימי שני, רביעי, שישי וראשון.  (ניתן לראות את לוח הזמנים באתר changing-gurad.com) עם זאת, לעניות דעתינו, זו אחת החוויות שניתן לוותר עליהן בלונדון. צריך להגיע לפחות שעה קודם לכן כדי "לתפוס מקום" ליד הפסל הגדול בכיכר או ליד הגדר של הארמון, להידחק עם כל  הקהל ולהמתין זמן רב רק כדי לראות במשך כמה דקות חיילים בלבוש מדים עם סוסים. הבעיה לדעתנו היא שאטרקציה של רבע שעה תופסת קרוב לחצי יום. אז כפי שאנחנו חושבים אם זו לא משאת נפשכם, אפשר לוותר.
זמני חילופי המשמרות: באתר הזה: Https://changing-Guard.com/dates-Buckingham-Palace.html
תהלוכה מרשימה בהרבה ניתן לראות בארמון וינדזור שנמצא מחוץ לעיר וניתן להגיע אליו במסגרת טיול יום.

 

The State Rooms 
חדרי המדינה הם החדרים הציבוריים בארמון שבהם המלך ובני משפחת המלוכה מקבלים ומארחים את אורחיהם באירועים ממלכתיים, וטקסים רשמיים. ישנם 19 חדרים ממלכתיים, המשקפים בעיקר את טעמו של ג'ורג' הרביעי, אשר הזמין את האדריכל ג'ון נאש להפוך את בית בקינגהאם לארמון מפואר בשנת 1825. חדרי המדינה מרוהטים ברבים מהאוצרות הגדולים ביותר מהאוסף המלכותי, כולל ציורים מאת ואן דייק וקנאלטו וכמה מהרהיטים האנגליים והצרפתיים המשובחים בעולם. 
לרבים מחדרי המדינה יש שימושים מיוחדים כיום. חדר הכס משמש לטקסי בית משפט ואירוח רשמי, והיה התפאורה לתמונות החתונה של הדוכס והדוכסית מקיימברידג'. חדר האורחים הלבן, אולי המפואר ביותר מכל חדרי המדינה, משמש כחדר קבלת פנים מלכותי עבור המלך ובני משפחת המלוכה להתאסף לפני אירועים רשמיים.

 

האורוות המלכותיות Royal Mews
בסמוך לארמון תוכלו לצפות באורוות המלכותיות, בעבר הן שימשו כאורוות של בית המלוכה הבריטי ומאז ראשית המאה ה-19 ממוקמות האורוות המלכותיות בארמון בקינגהאם. כיום האורוות הן מוזיאון הפתוח לקהל הרחב.  תוכלו לראות באורוות את כרכרות בית המלוכה שעדיין משמשות את משפחת המלוכה באירועים חשובים, תוכלו לראות באורוות גם את כרכרת הזכוכית המשמשת לכלות המלכותיות, את מכוניות השרד של בית המלוכה וכ-30 סוסים אצילים המשמשים למשיכת העגלות של המלכה.

 

האוסף המלכותי
האוסף המלכותי הוא למעשה שלל פיסות היסטוריה עתיקות וביניהם 7,000 ציורים, 30 אלף רישומים, יותר מ-450,00 תצלומים וכן את התכשיטים המפורסמים ביותר בעולם – הכתרים שלבשו מלכי בריטניה לפני כ- 500 שנה. האוסף כולל גם פריטים כמו חליפות שריון לאבירים עם סיפורי מלחמה, רהיטים ישנים, קרמיקה, טקסטיל, שרביטים, כלי נשק, תכשיטים, שעונים, כלי נגינה, כלי בית ועוד.

The Throne Room
במרכז החדר נמצאים צמד כסאות הכס הידועים ככסאות האחוזה. הם נוצרו עבור טקס ההכתרה של המלכה אליזבת השנייה והנסיך פיליפ ב-1953 ושימשו גם להכתרת המלך צ'ארלס השלישי והמלכה קמילה. תוכלו גם לראות כיסאות כס שנעשו להכתרת המלך ג'ורג' החמישי והמלכה מרי ב-1911, וכיסא כס יחיד שנעשה עבור המלכה ויקטוריה ב-1837.

 

The Picture Gallery
גלריית התמונות בתוך ארמון בקינגהאם מציגה כמה מהציורים הגדולים ביותר באוסף המלכותי. הוא נוצר על ידי האדריכל ג'ון נאש כחלק מהפיכתו של בית בקינגהאם לארמון עבור ג'ורג' הרביעי משנת 1825.

 

הזמנת כרטיסים לארמון בקינגהאם

בשנת 2023, מחירי כרטיסים לביקור בארמון בקינגהאם עולים בין 19.50- 33 פאונד למבוגרים. הכניסה חינם לילדים מתחת לגיל 5. יש הנחות בדרך כלל לסטודנטים, למבוגרים מעל גיל 60, לילדים מתחת לגיל 16, משפחות או קבוצות. אפשר להזמין כרטיסים כאן. סיורים מודרכים בלעדיים עולי 95 פאונד לאדם, סיורים מודרכים למשפחות הם 60 פאונד לאדם ומתחת לגיל 5 בחינם.  בעזרת מדריך מומחה, תיהנו מסיור בחדרי המדינה המפוארים כאשר הארמון אינו פתוח בדרך כלל לקהל הרחב. זמינות מוגבלת, עם מספר מקסימלי של 30 מקומות בכל סיור.